Telefon Numaramız
(0216) 330 39 04-(216)3460903
(0216) 330 08 69 (fax)
Dil Seçin
tren

Hakkımızda

          HAKKIMIZDA

Kadıköy Pergel Özel Öğretim Kursu, Bil IQ, Bil Dershaneleri, Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Aydın Üniversitesi, Pergel Yayıncılık, Cancan Yayıncılık ve Bil Kolejlerini bünyesinde bulunduran Bil Holding bünyesinde faaliyet gösteren Pergel Eğitim Kurumlarının Kadıköy şubesidir.

Kadıköy Pergel Özel Öğretim Kursu, 2006 yılından beri Kadıköy’de çeşitli kurum ve kurslarda yöneticilik ve öğretmenlik yapmış olan psikolog Şener YUKA tarafından kurulmuştur. Kurumumuzun kökeni, 2007 yılında kurulan ve ilk olarak Söğütlüçeşme Caddesinde faaliyet gösteren Özel İstanbul Sınav Eğitim Merkezi Dershanesi’ne dayanmaktadır. Daha sonra dershanemiz Bil Holding bünyesine katılmış ve aynı adreste Özel Sayısal Bil Dershanesi olarak ilk okul, orta okul ve lise öğrencilerine liselere ve üniversitelere hazırlık kursu, okula takviye dersleri ve İngilizce kursu eğitimi vermiştir.

2010 yılında Özel Sayısal Bil Dershanesi olarak şu an hala faaliyette olduğumuz Rasimpaşa Mh. Karakolhane Cd. No:3 Kadıköy/İSTANBUL adresindeki binasına taşınmıştır. Bu binada da aynı şekilde eğitim öğretim faaliyetine devam etmiş olan kurumumuz 2015 yılında değişen yönetmelikle Özel Sayısal Bil Temel Lisesi’ne dönüşmüştür.

4 yıl boyunca hem temel lise hem de Mezun kursu olarak eğitim öğretime devam ettikten sonra 2019 yılında değişen yönetmelikle temel lisemiz kapanmış ve kurumumuz bugünkü adı olan Kadıköy Pergel Özel Öğretim Kursu adını almıştır.

Tüm bu süreç içerisinde kurucumuz Şener YUKA ve eğitim koordinatörümüz Yasemin GÜLER kurumun bütün eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmüş ve uzman eğitim kadrosuyla birlikte yüzlerce lise hazırlık öğrencisini İstanbul’un en iyi liselerine ve binlerce üniversite adayını da hedefindeki üniversiteye kavuşturmuştur.

Kadıköy Pergel Özel Öğretim kursu olarak LGS ve TYT-AYT hazırlık ve her düzeyde İngilizce eğitimi vermek üzere 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren hizmetinizdeyiz. Sizleri, 14 yıllık tecrübemiz ve uzman eğitim kadromuzla tanışmaya ve bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

ŞENER YUKA KİMDİR?

Şener YUKA, Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji üzerine tamamlamıştır. Uzmanlığı Ergen Psikolojisidir.

2006 yılından beri eğitim öğretim kurumlarında öğretmenlik, yöneticilik ve psikolojik danışmanlık yapmaktadır.

Halen Kadıköy Pergel Özel Öğretim Kursu ve Özel Ataşehir Bil Anadolu Lisesi’nde kurucu ve Felsefe Grubu Öğretmeni olarak görev almaktadır.

Open chat
Merhaba
Powered by